Hra, která existuje již 12let, se jmenuje World Of Warcraft a vytvořilo ji studio Blizzard na základě úspěšné herní série Warcraft. Tyto dva tituly ovšem nemají tolik společného. Hrají se totiž úplně jinak.
Ve hře si vyberete z několika různých rolí a ras, které se vám líbí. Jsou zde i základní role jako je kouzelník, válečník a mnoho dalšího. Po vytvoření postavy je váš charakter úrovně 1 a dostanete základní úkol, který vás naučí naprosté základní kouzla vaší postavy. Za úkoly dostáváte zkušenosti, které vedou k další úrovni. Postupně se vám odemyká spousta věcí, jako jsou například specializace. Hra se stává s narůstající úrovní více obtížná a odemyká se nespočet nových věcí, které je možné dělat. V pozdější fázi hry je také možné měřit své síly na bojišti proti jiným hráčům, které vyzvete.
nadšené děti ze hry
Také se můžete dostat do fáze, kdy budete chtít nejlepší zbroj ve hře. To se vám podařit samozřejmě může, pokud do hry dáte hodně, hodně času. Musím ale říct, že hra je velice oblíbená a hraje jí spousta lidí, kteří mohou být za ty roky už daleko před vámi. Zároveň je WoW veliký žrout času. Můžete do hry investovat tisíce hodin a budete mít stále co dělat. To je ale pro mnohé stálé hráče výhodou.
pc závody
Hra není vůbec levná. Základ hry si můžete vyzkoušet zdarma, ale pokud budete chtít pokračovat dál, čekají vás měsíční poplatky. Hře musíte měsíčně platit 360 korun (13€), což se bohužel celkem prodraží. K přístupu do kompletně celé hry je také potřeba si koupit takzvané „datadisky“. Těch je ve hře pár, ale také nejsou levné. Stojí kolem 1000kč, ale to je pouze jednorázová platba, nebude se nic přičítat k měsíčnímu poplatku. U ostatních her je výhodou to, že se platí jednorázově, to bohužel zde nejde. Ovšem pokud budete velice šikovný, dá se na World of Worcraft i nějaká koruna vydělat. To už je ale velice pokročilé a Blizzard z toho nemá moc velkou radost.