Neznáte-li překlad, nebudu vás nutit si ho jít vyhledat, ale podpořím vaši lenost a přeložím vám to. Celé heslo znamená: Modli se a pracuj a hraj si. Mnozí si na to jistě řeknou: „Hrát si? V našem věku? No to snad nemyslí vážně!“ No, k vašemu údivu to myslím zcela vážně, protože i dospělí si potřebují hrát. Jejich hra mívá sice jinou podobu, než ta dětská, ale ač se vám to možná nezdá, i vy si hrajete. Nekruťte nevěřícně hlavou! Opravdu je to tak.
Proč tak tajně?
Hra už zcela přirozeně patří k lidskému životu v každém věku a i v dospělosti platí, že kdo si hraje, nezlobí. Ať už má taková zábava dospělých podobu hloupých vtipů na druhé, nebo jednoduchých několikavteřinových výzev sebe sama jako poskládat ze všech věcí na stole pyramidu, nebo jít jen po jednom prkně lávky, podporuje kreativitu mozku a náš mozek je rád kreativní, proto přichází do našeho života tak nějak přirozeně a sama.
Již více nic neskryjí
S příchodem smartphonů se z naprosto nenápadných způsobů staly způsoby celkem nápadné v podobě herních aplikací, které si dospělí s radostí stahují a plně je využívají. Nenápadní jsou do jisté míry pořád, protože jen těžko se odhaduje, jestli businessman v obleku se dívá do firemních dokumentů, nebo hraje Candy crush (i když třeba divoké ježdění po displeji u hry Ninja fruit se skrývá opravdu špatně).
Neříkají vám nic jména těchto populárních herních aplikací? A to vlastníte smartphone? Tak to byste to měli rozhodně napravit! U her můžete skvěle vypnout od svých problémů a starostí a na chvíli se věnovat jednoduché činnosti, která vás zabaví a třeba i pobaví.
Samozřejmě, že nepředpokládám, že se z vás stane prvořadý „pařmen“, který hrám věnuje 90% svého času, kdy nespí, nebo nejí, ale při dlouhé nudné chvíli, třeba v prostředcích veřejné dopravy, to může být opravdu dobrá cesta, jak se z úmorného nicnedělání a nudy nevyčerpat, ale udržet se svěží a „zapnutý“.