Velké téma pro dámy, které se alespoň jednou za sezonu zúčastní nádherné společenské události, aneb plesu. Podle toho, kolik jich dotyčná za sezonu stihne, se odvíjí počet kousků v jejím šatníku sloužících jen pro tento výjimečný účel. Nesmíme však zapomínat na to, že důležitými proměnnými (často i dokonce převažující první zmíněné hledisko) jsou i vlastnosti ženy jako vkus, potřeba originality a extravagance no a samozřejmě i její finanční možnosti hrají neopominutelnou roli.
květiny na ples
Pokud jste do této problematiky nová, tak vás seznámím s možnostmi, jak se dá s šaty nakládat. Pokud jste muž, co se snaží pochopit, proč ženy potřebují tolik oblečení, tak jste na dobré cestě! Snažte se dál!

·         První možností (a asi nejjednodušší) je mít doma několik kousků šatů, které zakoupíte a budete je pravidelně střídat. Osobně za ideální poměr považuji to, když nemusím mít na sobě stejné šaty 2x za sezonu. Můžete jich mít klidně třeba na 2 roky, nebo naopak třeba jen na půl jednoho, to je čistě na vás, ale kde šaty sehnat?

§  V obchodech – je spousta specializovaných prodejen, do kterých si můžete zajet a šaty vyzkoušet, trváte-li na osobním kontaktu se zbožím před koupí.
§  V internetových obchodech – když nedodržujete výše zmíněnou zásadu, otevírají se pro vás brány mnohem širších nabídek. Můžete objednávat i ze zahraničí! Jen si ověřte hodnověrnost prodejen, aby vám následně domů nepřišlo něco jen vzdáleně podobného fotografiím. Také se změřte a podle toho vyberte velikost. Jen tak budete mít jistotu, že to bude ta správná!
§  U krejčího/švadleny – ano, tato povolání ještě nevymřela! Prahnete-li po originalitě, nebo pokud máte v hlavě přesnou vizi toho, jak by měly vaše šaty vypadat, určitě sáhněte po této možnosti a nebudete litovat! Je to sice dražší než koupě z obchodu, ale vyrovná se to výpůjčce.
plesové šaty na figurínách
·         Druhou možností je vypůjčování, případně kupování a následné prodávání. První možnost je značně finančně náročná, ale nic vám neleží doma ve skříni ladem po celý rok. Když se druhá možnost dělá správně, tak není zase tolik prodělečná, ale spíše časově náročná, protože musíte shánět prodejce i kupce.