Mezi nejvyhledávanější místa Čechů v případě nakupování patří především okolní země. Hlavně z důvodu cestování. Je logické, že pokud by lidé vyráželi dále, neušetřili by peníze ani čas. Vhodnou alternativou je pak spojit nakupování s cestováním. Pokud ale chcete vyrazit za hranice cíleně jen kvůli nákupům, podívejte se, zda je to opravdu výhodné.


Slovensko

Bohužel, po zavedení eura se nám rozhodně nevyplatí na Slovensko vyrážet jen kvůli nákupům. Pokud vyrazíte, určitě neušetříte. Podívejme se tedy na ostatní sousední země.


Polsko

O Polsku je všeobecně známo, že zde můžeme nakoupit levně. Pokud však sháníte kvalitní a značkové kousky, Polsko raději ne. Avšak velké části Čechů nákupy v Polsku vyhovují – velké množství zboží za nízkou cenu. Otázka kvality je však věc druhá.


Německo

Jedním z nejčastějších cílů jsou velká německá nákupní centra. V těch sice mnohdy najdete obchody, které znáte z českých nákupních center, ovšem často v nich najdete kvalitnější zboží a rovněž větší výběr sortimentu. Je tomu tak proto, že český trh je považován za méně podstatný „východní“ trh, a proto se nabídka zboží může lišit od prvořadého „západního“ německého trhu. Češi tak nejčastěji vyrážejí do Drážďan nebo Řezna.
Pokud se chystáte také na nákup do místních supermarketů, je dobré s sebou mít dostatečnou hotovost, neboť nejenom v Aldi mohou mít problém s vaší Visa kartou. S MasterCard a Maestro byste problém snad mít neměli.


Rakousko

Hned po Německu je „výhodnou“ zemí Rakousko. To zejména právě z podobných důvodů jako tomu je u Německa. Lidé nejčastěji vyrážejí nakupovat do Vídně nebo Parndorfu. Parndorf je totiž prémiové outletové městečko nedaleko Vídně. Na své si v Parndorfu přijdou spíše sportovnější typy, protože tolik sportovních značek se jen tak nevidí. Zoufat však nebudou ani příznivci elegantního oblečení nejslavnějších světových značek jako například Prada, Gucci nebo Burberry.