Kdy člověk přijde o práci, ocitne se ve velkém stresu, to je více než zřejmé. Ztráta zaměstnání patří rozhodně mezi nejrizikovější stresové faktory v lidském životě hned po úmrtí blízké osoby, po ztrátě blízké osoby a po vážné nemoci. A čím je člověk starší, tím větší stres pro něj ztráta zaměstnání představuje.
 

Jaké negace ztráta zaměstnání přináší?

1.      výrazné zhoršení finančního rozpočtu
2.      snížení životní úrovně
3.      ztráta společenské prestiže
4.      omezení sociálních kontaktů
5.      pocity vlastního selhání
6.      deprese
 

Začít co nejdříve s hledáním

Samozřejmě je vhodné začít co nejdříve s hledáním nové práce. V současné době nabízí v tomto ohledu velký potencionál právě internet. Na profesních webech najdete nejen obrovskou nabídku pracovních míst, ale celou radu rad. Například se dozvíte, jak si sestavit profesionální životopis, jak se připravit na přijímací pohovor a podobně. Nicméně nejsou to jen profesní portály, kde je možné najít si práci.
 
Při hledání práce využívejte:
1.      profesní webyjako například www.prace.cz nebo www.jobs.cz
2.      sledujte nabídky na internetových stránkách Úřadu práce
3.      využívejte také vyhledávače práce jako například www.careerjet.cz, který vyhledává pracovní nabídky ze všech pracovních serverů i nabídky zveřejňované na Úřadě práce.
4.      sledujte webové stránky konkrétních společností či organizací. Pracovní nabídky najdete obvykle v kategorii Kariéra nebo Volná pracovní místa.
5.      personální inzerci najdete také na tematických portálech. Například na stránkách zaměřené na počítačovou grafiku naleznete i kategorii volná pracovní místa, rovněž na stránkách zaměřené na školství. Jedná se o poměrně specifickou záležitost, je tedy třeba naučit se správně hledat specifické tematické portály
6.      určitě se vyplatí mít účet na profesní sociální síti Linked In. Často si Vás vyhledají sami potenciální zaměstnavatelé.