Koupelna


Přestože bývá koupelna místem, kde se zdržujeme během dne jen krátkou dobu, dokáže se tam nahromadit spousta věcí, které samozřejmě nutně potřebujeme, ale nedaří se nám je přes veškeré úsilí úhledně srovnat. K tomu, abychom využili i sebemenší volné místečko, nám kromě polic a kompaktních skříněk poslouží různé organizéry, koše, boxy, ideální jsou zasunovací police a dokonce i starý žebřík můžeme, samozřejmě po úpravě, využít jako sušák na prádlo. Nad vchodové dveře se vejde polička a  na dveře můžeme umístit držáky na ručníky.+
pokoj na míru


Kuchyně


Veškeré místo v kuchyni je třeba efektivně využít, na pracovní plochu patří spotřebiče a ostatní věci, které nejčastěji používáme, vše ostatní má své místo v úložných prostorech. Kromě samotné kuchyňské linky mohou být řešením i různé skříňky a police, pojízdné stolky nám kromě úložného prostoru dobře poslouží při samotném stolování, kdy se dají jednoduše přemístit k samotnému jídelnímu stolu.


Předsíň


Předsíň má mnoho úloh, i když se často jedná jen o malý, stísněný prostor, kdy maximálnímu využití volného místa nám mohou bránit okna a dveře, které vedou do dalších obytných místností. Předsíň neslouží jen k oblékání, ale je i spojnicí mezi ostatními pokoji. Ve starších domech se dají vhodně využít výklenky a vyšší stropy, kam se dají zabudovat úložné prostory. Vhodným řešením jsou vestavěné skříně, které je možné si nechat zhotovit na míru, mohou sahat až ke stropu a dají se přizpůsobit jakémukoliv tvaru místnosti. Je třeba také myslet na místo pro odkládání tašek či jiných zavazadel, k tomu poslouží klasický věšák. V každém případě musíme myslet na to, že i na oblékání a obouvání musíme mít dostatek prostoru.
kombinovaný nábytek


Komora


Některé věci, a těch v našich domácnostech najdeme neuvěřitelné množství, odkládáme do sklepa či na půdu, ale nejblíž to máme do komory.  Abychom se v uložených věcech lépe orientovali, ideální jsou regály, do kterých ukládáme bedničky a boxy opatřené štítkem s příslušným názvem či symbolem věcí, které se uvnitř nachází. Ideální jsou plastové úložné boxy, které se snadno udržují, použít můžeme i papírové krabice, jejichž životnost prodloužíme tím, že je polepíme omyvatelnými tapetami. Přípravky a předměty, které se mohou stát nebezpečnými pro zvídavé děti, uschováme do boxů, které se dají pevně uzavřít a umístíme mimo dosah našich ratolestí, ideálně do horní části regálů.