http://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-jak-na-to/428245/jak-vyrobit-gel-nebo-prasek-na-prani-tyhle-jsou-levne-a-skvele-funguji.html d>

Na citlivou kůži obličeje používáme raději produkty od některého z ověřených výrobců kosmetiky https://www.pulo.cz/honua.php. Když se rozhodneme dopřát si také domácí masku z čerstvých surovin, proč ne? Ovšem vždy dobře vybíráme, co do ní namícháme! Některé tipy internetových „odbornic na krásu“ mohou představovat pro naši pleť spíš velkou hrozbu. Když pak dojde k jejímu poškození, na kráse nám to rozhodně nepřidá! Co raději (i když to radí „celebrita“) nepoužívat? Co citlivou pleť obličeje a dekoltu (dle skutečných odborníků) podráždí a někdy ošklivě poškodí?
obličej mladé ženy
Citron
Citrony obsahují, jak je známo, kyselinu citronovou. Jejich šťáva má hodnotu pH něco okolo 2! Taková látka pleť dokáže hodně podráždit, také hrozí, že dojde k ošklivému zánětu. Navíc zvyšuje citlivost na sluneční záření! Někteří odvážlivci ji ovšem používají na odmaštění pleti a její zmatnění. Odborníci ji doporučují používat raději vnitřně. Vymačkat ji do vody se lžičkou medu. Ač kyselá, její pití pak pomáhá k odkyselení organismu!

Soda
Maska vyrobená z jedlé sody a vody nebo kokosového oleje prý obličej dokáže krásně omladit a odstraní z ní zrohovatělou kůži. Tak pozor! Jedlá soda je vhodná na pálení žáhy, do pekařských výrobků nebo jako skvělý pomocník při úklidu. Je to prášek zásaditý, s pH 9. Protože kůže má přirozené pH asi 4,5 až 5, může dojít k jejímu značnému poškození, narušení ochranné vrstvy, zánětu. Nepomůže nám pak ani kokosový olej, který samotný pokožce velmi prospívá.plátky citronu

Majonéza
Tak majonézu je určitě vhodnější použít na výrobu nějaké dobroty! Na její použití do pleťové masky také raději zapomeneme! Prý pokožku dobře hydratuje. Maska s jejím obsahem je ovšem značně kyselá a hutná. Pleť dráždí, ucpává její póry a tvoří na ní nehezké pupínky.

Lak na vlasy
I tento výrobek některé „odbornice“ radí dávat na obličej. Údajně krásně fixuje líčení. „Zafixuje“ ale i póry, pokožku podráždí a „zkrášlí“ ji rudými skvrnami. To je pak nádhera dámy! Lakem na vlasy tedy zpevňujeme raději jen náš účes!