Nehoda na silnici je vždy nepříjemná záležitost, o to víc, dojde-li ke zranění osob. I když se každý motorista jistě snaží, aby se do takové situace nedostal, čas od času se tomu nevyhne. Nemusí vždy jít o zavinění z vaší strany, vinu může nést spoluúčastník nehody. Přesto jde o velmi nepříjemnou záležitost.
odtah vozu
Co bychom měli vědět, pokud se do takové situace dostaneme?
1/ Zjistíme situaci, pokud došlo ke zranění, voláme záchrannou službu 155 nebo 112 a poskytneme do jejího příjezdu první pomoc.
2/ Zabezpečíme co nejrychleji místo nehody tak, aby bylo dobře viditelné pro ostatní auta a neohrožovalo další provoz
3/ Voláme policii 158, pokud je to nutné, a to:
-pokud došlo ke zranění
– škoda se zdá nad 100 000,- Kč
-odstranění nehody je nad naše síly
-došlo k nedohodě mezi účastníky nehody
-došlo k poškození majetku třetí osoby
4/ V každém případě je nutné zdokumentovat místo nehody včetně všech detailů
– vyfotíme na mobil místo nehody, postavení aut
– zjistíme si všechna data spoluúčastníků nehody a kontakty
– snažíme se zmapovat i data a kontakty svědků

Je samozřejmé, že ve chvíli nehody je každý účastník na dně s nervy, mnozí z nás nejsou schopní ani všechny důležité kroky zabezpečit. Pak je na místě nechat jednat chladnokrevnější přítomné osoby nebo je o to požádat a vyžádat si i pomoc policie. Ta samozřejmě pomůže se všemi nutnými kroky. Tato nepříjemná událost jako je dopravní nehoda, může nadlouho zasáhnout do finančního rozpočtu rodiny.
muž po autonehodě
Nezapomínejme proto na dobré pojištění auta, ale i sedadel a újmy na zdraví. Stačí zajít do vybrané pojišťovny a dobře se o možnostech havarijního pojištění informovat. Není na rozdíl od povinného ručení povinné, ale je to velmi dobrá pomoc ve chvíli, dostaneme – li se vlivem dopravní nehody do nesnází.