Pokud vlastníte bazén tak jistě víte, jestliže chcete mít azurově čistou vodu, je za tím spousta práce. Nejen že musíte mít kvalitní filtraci na bazén, ale také pravidelně čistit váš bazén. Takové čistění jistě obsahuje nejen odstraňování nečistot z bazénu, jako jsou listy či hmyz, ale také očišťování stěn bazénu a udržování čistoty vody. Dnes existují dokonce i bazénové vysavače, díky nímž vyčistíte dno bazénu snadno a rychle. Je vhodné také na noc nebo pokud zrovna bazén nepoužíváte, používat plachtu, abyste zabránili případným nečistotám.

Bazén

Pro čistotu vody existuje několik možností řešení. Bazény nejčastěji čistíme pomocí chlóru, ten zajistí, že se vám bazénová voda rychle nezkazí a nezezelená. Takové chlorové tablety se prodávají v různých velikostí a s různou silou účinnosti. Většinou to jsou kulaté tablety, které vložíte do plováku a jednou za pár ní je doplňujete. Existují ? ale i různé jiné přípravky jako je vločkovač, který odstraňuje kalnost vody v bazénu.

Bazén

Pokud však děláte co můžete a čistíte bazén pomocí všech možných metod a voda se vám stále kazí, tak asi váš bazén nemá správné pH, a proto se vám rychleji znečišťuje bazén. Přitom můžete pH vody zjistit jednoduše a sami pomocí testů pH. Daný tester naleznete skoro ve všech obchodech se zaměřením na bazény. Tento test vám nezabere moc času a zjistíte všechny potřebné parametry vody. Díky takovému testu, zjistíte zda je pH ve vašem bazénu vhodné či ne.

Pokud zjistíte, že je pH příliš vysoké nebo příliš nízké, byla by potřeba pomocí vhodných přípravků nastavit pH na správnou hladinu. Naštěstí i takové prostředky lze zakoupit, pH plus a pH mínus, podle toho, co zrovna náš bazén potřebuje. Daný přípravek jednoduše rozpustíme v požadovaném množství vody a nalijeme do bazénu. Na trhu nalezneme přípravek v granulích nebo kapalný. Hladinu pH je vhodné měřit alespoň jednou měsíčně, samozřejmě podle podmínek.