Bitcoin náleží mezi nejznámější a nejrozšířenější virtuální měnu, která je zároveň i nejstarší.

Jednou z cest k získání virtuálních peněz je těžení, což v mnohém může připomínat doslova zlatou horečku. Avšak v tomto případě pro těžení bitcoinů nepotřebujete lopaty ani krumpáče, ale zapotřebí je mít kvalitní a potřebný hardware.
bitcoin mince.png
Jedná se o reálný způsob, jak vydělat na virtuální měně. Avšak analytici upozorňují, že je zapotřebí přeci jen zachovat chladnou hlavu. Rozhodně nikdy by nemělo dojít o vyšší investici, než kolik jedinec může ztratit. rozhodně se jedná o jistou rizikovou investici.

Zdrojem příjmů jsou pro těžaře i poplatky. Transakční poplatek je vždy součástí platby. Každý si nastavuje sám a těžař si může zvolit, který blok bude i dle toho těžit, kolik za něj dostane. Kdo je schopen zaplatit za transakci více, se tak dočká rychlejšího potvrzení platby. Podstatný vliv má i samotný vývoj kurzu kryptoměny.

Zpravidla pro těžbu postačí počítač s výkonnou grafickou kartou. U virtuální měny je situace podstatně odlišná. Zde je zapotřebí počítat s vyšší počáteční investicí. Avšak právě díky speciálnímu hardwaru se můžete pustit do úspěšné těžby.

Bitcoin je rozhodně výjimečnou věcí. Je tak důvod, proč investovat do této měny. Ideální je zakoupení zařízení nesoucí označení bitcoin miner. Samotná těžba je také někdy označována coby bitcoin mining. Čím kvalitnější zařízení si pořídíte, tím zvyšujete potenciál na množství samotných transakcí a dle toho i následné získání měny.
slovo z mincí.jpg
Jelikož je tendence těžby velmi známá, lze se zařadit i do tzv. poolu. O co jde? Jedná se o centra, kde se nachází mnoho zařízení, která jsou striktně vymezená pro těžbu. Na základně jejich výkonu se poté kompletní výdělek rozpočítá na dle toho, který těžař kolik výkonu v rámci transakcí poskytnul.