Vybudovat si na zahradě své vlastní jezírko je velká radost, ale také to může být velká starost. To ale platí jen v tom případě, pokud nemáte ty správné pomocníky, kteří vám s údržbou pomohou. Vzhledem k tomu, že jezírko nemá většinou žádný přítok a odtok, ale pouze filtraci, je zapotřebí vodu pravidelně prokysličovat.

okrasní koi kapři v jezírku

§ Zejména, pokud se rozhodnete jezírko oživit a nasadit do něj například oblíbené koi kapry, karasy nebo jesetery.

Riziko poklesu aktivního kyslíku hrozí pochopitelně především v letním období, kdy tento stav zapříčiní intenzivní sluneční záření a s tím spojené vysoké teploty.

– Jestliže ve vašem jezírku žijí některé ze zmíněných rybek, pak kritický stav poznáte velice snadno.

– Ryby se zdržují většinu dne u hladiny a zoufale lapají po vzduchu.

– Také se tomu říká, že ryby „troubí“.

Pomoc pro zlepšení jejich situace je velice jednoduchá a rychlá. Stačí použít přípravek O2Plus, který se pouze rozpráší po hladině. Není však žádoucí, aby tento přípravek přišel do přímého kontaktu s vodními živočichy nebo rostlinami.
lekníny na jezírku

Voda v jezírku bude stále čistá a průzračná

Druhým pomocníkem při udržování vody v zahradním jezírku je kapalný koncentrovaný přípravek Crystal Pond. Ten vám odpomůže od nežádoucího zákalu, a navíc vodu projasní. Kal ve vodě způsobují vodní řasy, které se množí také zejména v teplých letních dnech.

§ Přípravek funguje tak, že po jeho aplikaci se vytvoří ve vodě vločky, které se dají snadno odstranit.

§ K tomu se dá použít buď vhodný vysavač anebo hustě tkanou síťka na dostatečně dlouhé tyči.

Rozhodně není důvod k žádným obavám o život ve vašem jezírku při používání chemických přípravků. Ani rybám a ani rostlinám v žádném případě tato jezírková chemie neublíží.

– Naopak – životní podmínky se výrazně zlepší.

– Což jistě poznáte na aktivitě a spokojenosti vašich okrasných rybek.