Kůže jako materiál si získala oblibu pro své dobré vlastnosti, jako je pevnost, odolnost vůči vnějším vlivům i velká nosnost. Není proto divu, že je hojně využívaná především v textilním průmyslu. V obchodech tak na nás čeká kožená kabelka, bunda, kalhoty, pásek, boty i mnohé další.pohled zblízka na zapínání kožené kabelky

Jsou oblíbené i u zákazníků, avšak málokdo si uvědomuje, že právě kůže pochází ze zvířat. Koupí věcí z tohoto materiálu tento průmysl jen podporujeme. Ovšem z jakých zvířat konkrétně je brána nejčastěji? Nemusíte se bát, nejsou zde žádná zvířata chovaná speciálně pro tento účel. V naší republice je nejčastěji používána kravská či prasečí. Jedná se tedy o tvory, kteří jsou zabíjení především kvůli masu, a kůže je jen vedlejším produktem, byť dobře prodejným a využitelným.

V důsledku to znamená, že koupí těchto předmětů počet zabitých zvířat nezvyšujeme. Ovšem pokud jste vegetariáni či vegani, je dobré si tuto skutečnost před nákupem uvědomit, ať nevědomky nepodporujete jateční průmysl, pokud s ním nesouhlasíte.

Ostatní však může uklidnit, že kvůli výrobě jejich kabelek či pásků nebo potahů nebylo zabito žádné nevinné zvíře. Zemřela by stejně, kvůli svému masu, to, že lze využít i jejich kůži, je jen bonus navíc.

Jistě jste si také všimli, že kožené věci stojí v porovnání se stejným druhem zboží z jiného materiálu podstatně více. Je to především proto, že na její zpracování jsou potřeba speciální přístroje a ani práce s ní rozhodně není zrovna jednoduchá.hromada nejrůznějších kabelek

Závěrem lze tedy říci, že zatímco vegetariáni či vegani by se jí měli z pochopitelných důvodů vyhnout obloukem, ostatní mohou spát v klidu s vědomím, že se při nákupu nepodíleli na zabíjení žádného zvířete. Výjimkou jsou samozřejmě krokodýlí, hadí a jiné exotické kůže, ale ty u nás běžně neseženete a jejich cena je tak vysoká, že si je většina z nás ani nemůže dovolit.

Běžné produkty jsou však v tomto ohledu bezpečné, a tak můžete nakupovat, co srdce ráčí a peněženka vydrží. A věřte, že kůže je skutečně velmi kvalitní materiál.