Pokud máte doma spoustu místa a přemýšlíte o tom, jak si zútulnit svůj domov, aby nepůsobil tak prázdně, máme pro vás nápady, jak na to. Představujeme vám k inspiraci 5 rad a tipů, jak si snadno a bez větších výdajů zútulnit domov.
tulipány na stole
Květiny nejlépe oživí váš domov. Krásně rozjasní a prosvětlí vaše bydlení a navodí pocit kousku přírody přímo u vás doma, což má uklidňující účinky. Ať už se jedná o květiny řezané do vázy, v podobě například tulipánů či růží nebo pokud dáváte přednost umělým květinám, které dlouho vydrží a nemusíte se o ně starat, také dobře poslouží k tomuto účelu. Nejvhodnější jsou však květiny živé, zasazené v květináčích, které nás nejvíce přiblíží přírodě.

Další zútulnění zajistí dekorace v jakékoli podobě. Zde musíte vsadit na váš vkus a především styl, který se hodí k celkovému typu vašeho bydlení, aby se tak vhodně doplnil celkový vzhled a neztratil jednotný design. Dekorace mohou být jednoduché v minimalistickém duchu, které mají čistě užitnou funkci nebo moderní podle posledních a nejnovějších trendů. Velký boom nyní zažívají také Vintage dekorace, skrze které na nás dýchá historie a dají se sehnat jak ve starožitnictví, tak ve spoustě obchodů, jelikož jsou velmi populární. Své kouzlo zajistí i obrazy na zdech, díky nimž nebudou stěny v místnosti působit chladně a neosobně či až sterilně. Poslouží také tapety nebo samolepky na zeď, které se obojí v současnosti těší velké oblibě.

Záclony a závěsy jsou velmi důležité pro zdomácnění místností s okny. Než si je však půjdete koupit, je potřeba se zamyslet, co od daného typu očekáváte a jaké odstíny barev a materiály pořídit do vybraných místností. Zda si můžete dovolit vzory nebo pouze hladké jednobarevné varianty. Opět je potřeba, stejně jako u dekorací, myslet na to, v jakém stylu je zařízená daná místnost a vzor látek tomu přizpůsobte, aby tak doplnila a doladila celkový vzhled a zařízení vašeho domova.

Velmi důležité jsou barvy a jednoduchou formou navodí požadovanou atmosféru. Mají svůj podíl na našem momentálním emocionálním rozpoložení. Skrze ně může zaktivizovat nebo také utlumit mozkovou činnost. I když si myslíme, že je nevnímáme, tak každá barva v našem zorném poli na nás působí.  Můžeme je použít jak na výmalbu stěn, tak také na nábytek či dekorace. Dekorace v podobě květináčů, polštářů, přehozů, váz, svíček a podobně.
orientální svíčky
Svíčky, aromalampy nebo vonné tyčinky, které jsou nejen krásným doplňkem do interiéru, ale také nádherně provoní, rozzáří a zahřejí váš domov. Ideální by byl krb, avšak ten každý k dispozici nemá, ale stejnou romantickou a útulnou atmosféru vykouzlí i plápolající plamen svíčky. Aromalampy jsou určené na aromaterapii, při které se stačí nechat unášet vůní a relaxovat.