Když se na trhu objevily první modely elektrokol, mnohý cyklista se na ně díval jako na něco doslova ohavného, co s jízdou na kole nemá nic společného. Naštěstí se kola s elektrickým pohonem dostávala postupně mezi uživatele a věřte tomu, nebo ne, kdo si jednou takové kolo byť i zkušebně osedlal, nedal na něj dopustit. A je zcela pravdou, že se mezi zvědavci našli i zdatní cyklisté. Mohou si tak více užít jízdu, aniž by vynaložili tolik úsilí. Jen nesmí zapomenout nabít baterii, to by si potom pro změnu pěkně zašlapali.
vhodný dopravní prostředek do města pro ženy

Elektrokolo přináší novou šanci

Život se neskládá z pouze krásných a mladých chvilek, mnohdy nás zaskočí nemoc nebo úraz a o stáří již ani nemluvě. Elektrokolo dává možnost, aby si na kole vyjela klidně celá rodina, jelikož tím se dokonale vyrovnají síly toho, kdo si rád a rychle zašlape oproti tomu, kdo již na to nestačí. A dokonce i milovníci adrenalinu si přijdou s takovým kolem na své. Jakmile osedlají celoodpružené horské elektrokolo, tak žádný terén nebude dost těžký a o zábavu bude postaráno. Kdo pro změnu miluje spíše výlety a užívání si okolní přírody, tak by mohl sáhnout po elektrokole trekingovém s plnou výbavou pro rekreační jízdu. Špatnou volbou není ani konec konců krosová verze.
elektrokolo na nákup

Bez elektromotoru se kolo neobejde

Právě elektromotor dělá kolo elektrokolem. Podle umístění se dále rozdělují na přední, zadní a středové. Většina žen se shodne na tom, že dámské elektrokolo se středovým pohonem je naprosto ideální pro jízdu prakticky kdekoliv. Když se motor umístí totiž do středové části kola, poté je lepší vyváženost kola a skutečně se tak dá s kolem lépe manipulovat nejen při jízdě, ale celkově i při převozu. Přirozeně to není jediný faktor, ale velmi důležitý. Dle zákona nesmí výrobci přidávat nějaké další motory, než jsou stanovené a opatřené zákonem. Jejich maximální rychlost by tak měla být 25km/hod. Ale i to je velmi postačující a nijak to neporuší relaxační jízdu na elektrokole a to ani do kopce.