Touha po přirozeném vzhledu naší postavy je vlastní každému z nás. To však znamená vzít osud do vlastních rukou, převzít za svou tělesnou schránku zodpovědnost, začít se více hýbat a především změnit stravovací zvyklosti, které nejsou u většiny strávníků docela přirozené. Jednou z cest „k sobě“ je také dostatek vlákniny.fastfood – hamburger a granolky.jpg

Zařaďte do jídelníčku více vlákniny

Retrogradovaný škrob – nedostatek vlákniny je jednou z příčin civilizačních chorob a také ukládání podkožního tuku. Pomocníkem se může stát i retrogradovaný (nestravitelný) škrob – ten obsahuje několik dnů staré pečivo, nejlépe grahamové rohlíky nebo jiné celozrnné výrobky. Tato forma škrobu působí v těle jako vláknina a přispívá ke zdravému hubnutí https://www.girltime.cz/hubnuti/.
Zdravé tuky = ořechy a semínka – výměna tuků za zdravou alternativu je dobrým krokem kupředu. Odložte vepřový bůček, snižte porce červeného masa, přidejte do jídelníčku více ryb a masitou stravu můžete doplnit luštěninami, ořechy a semínky. Ořechů existuje několik druhů a možná vás překvapí, jak jsou chutné a výživné.
Zkuste L-Tryptofan – nadbytek stresu vyvolává v organismu potřebu dodávat energii a může to vést i k přejídání. Stresové hormony vyplavují z těla hořčík (magnézium) a také snižují vstřebávání aminokyseliny tryptofanu, která přispívá k dobré náladě (tvorbě serotoninu v mozku). Vyzkoušejte doplňovat hořčík i L-Tryptofan, které vám pomohou s duševní rovnováhou a usnadní také proces shazování nadbytečných kilogramů.dívka se cpe hamburgerem.jpg
Obilné kaše – příprava kaše z celozrnných obilovin, např. ovesných, špaldových, jahelných nebo pohankových vloček je velmi snadná a rychlá a rozhodně vašemu tělu prospěje víc, než bílý rohlík namazaný máslem a několika plátky salámu. Celozrnné obiloviny obsahují dostatek vlákniny, která zasytí a pomáhá s hubnutím.
Bílý jogurt s ovocem nebo ovocnou šťávou – jogurt je velmi dobře stravitelná bílkovina a v kombinaci s ovocem dodáte potřebné vitamíny, tekutinu i vlákninu. Výborné jsou k němu banány, jablka, hrušky, jablečná šťáva, kterou můžete kombinovat s mrkví, anebo zkusit i další druhy exotického ovoce.