Hodnota BMI

Hodnota BMI https://bmikalkulacka.cz/ se dá kategorizovat do několika různých skupin.

  • Pokud vaše hodnota BMI je méně než 18,5, tak jste v podváze a máte vysoká zdravotní rizika
  • Jestliže je vaše hodnota od 18,5 až do 24,9 tak jste v normě a nemáte žádná zdravotní rizika
  • Pokud hodnota BMI je vyšší, než 24,9 a menší než 29,9 tak jste v nadváze a vaše zdravotní rizika jsou lehce vyšší
  • Zbystřete, pokud hodnota ukáže číslo vyšší než 30, tak už se nacházíte v obezitě 1. stupně. Tato kategorie končí hodnotou 34,9. Zdravotní riziko je zvýšené
  • Pokud se nacházíte v kategorii 34,9 – 39,9 tak to znamená obezitu 2. stupně a zdravotní rizika jsou vysoká
  • Pokud je hodnota vyšší, než 40, tak zdravotní rizika jsou velmi vysoká a měli byste se objednat na konzultaci k lékaři nebo k nějakému jinému odborníkovi

vysoká váha

Rozhodně nepodceňujte hodnotu BMI a určitě dle výsledku, které vám naše kalkulačka vypočítá, udělejte potřebné rozhodnutí, abyste na tom byli zdravotně lépe. Vysoké hodnoty totiž zvyšují výrazně zdravotní rizika a díky tomu můžete mít velmi závažné zdravotní komplikace, které vám dokážou velmi znepříjemnit život. Proto je důležité, abyste se udržovali v kondici a udržovali hodnotu tohoto body mass indexu ideálně v normě.

Rozhodněte se hned

Pokud své rozhodnutí o hubnutí budete odkládat, tak by se mohlo stát, že hodnoty překročí limit a vy se budete nacházet velmi vysoko a poté bude mnohem náročnější změnit své stravovací návyky. Pokud nechcete chodit k odborníkovi, tak je dobré, abyste si přečetli něco o nízkosacharidové dietě.

štíhlý pas

Proteinová dieta či keto dieta je také velmi účinný způsob, jak shodit kila navíc, nezhubnout svaly a navíc se nemusíte prakticky ani hýbat. Jednoduše budete sedět doma a budete spalovat kalorie. Je ale důležité, abyste dodržovali všechny opatření a neporušovaly dietu.