Ať už chceme nebo ne, to, jak vypadáme, poskytuje okolí jakousi první informaci o nás. Náš vzhled je to první, co ostatní vidí a podle čeho nás posuzují. Kromě toho jsou okamžiky a společenské situace, které upravený zevnějšek vyloženě vyžadují.

Je jasné, že ženy zavalené mnohými povinnostmi, ať už v práci nebo doma, nemají času nazbyt. Vedle toho jsou samozřejmě ženy, které se o líčení nebo módu nezajímají. Pokud chcete vypadat za každé situace upraveně, neznamená to, že se musíte každý den líčit a foukat si vlasy. Stačí myslet na určitá pravidla.
vysoké podpatky

1.       Naprostý základ je dodržovat osobní hygienu a udržovat své věci v pořádku! Vždy mějte čisté vlasy, oblečení a boty!

 

2.       Mějte zdravou pleť. Pokud nebudete mít pěknou pleť, ani líčením toho mnoho nezachráníte. Proto se o ni starejte, a to přiměřeně svému věku – a zejména zevnitř! Zdravě jezte, hodně spěte a sportujte. Pokud máte nějaký problém, řešte ho s dermatologem!

 

3.       Nepřehánějte to s líčením a parfémem. Méně je více, výrazné líčení se hodí spíše na večerní příležitost a přehnané používání parfému také nedělá na ostatní dobrý dojem a dokonce jim může být velmi nepříjemné.

 

4.       Upravte si obočí a řasy. Pokud se nechcete líčit, zaměřte se alespoň na obočí a řasy, taková změna udělá hodně, a to zejména pokud jste světlý typ. Pokud tomu nechceme věnovat každé ráno čas, vsaďte například na jejich nabarvení, permanentní make-up, microblading obočí nebo prodloužení řas.

 

5.       Udržujte střih vlasů. Zejména když máte jemné a slabé vlasy, s jejich péčí často bojujete. Pokud nemáte čas, je vhodné zvolit kratší sestřih, který bude vypadat upraveně bez velké péče. Ideálně střih, který bude vypadat hezky i bez foukání.

 

6.       Udržujte vlasy čisté. S mastnými vlasy příliš parády nenaděláte. Pokud opravdu nestíháte si vlasy umýt, použijte alespoň suchý šampon.

 rudá rtěnka

7.       Mějte upravené ruce. Žádná žena by neměla mít přerostlé, neupravené nehty s odrostlým či oloupaným lakem, nebo dokonce okousanými nehty! Pokud nerada věnujete manikúře čas, svěřte se do rukou odbornice.

 

8.       Sestavte si šatník tak, aby v něm byly nadčasové a vzájemně dobře kombinovatelné kousky.

 
9.       Pokud máte viditelně ošoupané boty nebo kabelky, nemilosrdně je vyhoďte.

 
10.   Noste decentní šperky a doplňky. Případně vsaďte jen na jeden výrazný kousek, ať nepůsobíte přeplácaně.

 
11.   Oblékejte se přiměřeně svému věku a postavě. To se týká barev, střihů, hloubky výstřihu či délky sukně.