Je samozřejmé, že pokud vyrážíme někam do takzvaně ‚lepší společnosti‘, případně do společnosti ‚slušné‘, neměli bychom tam být za hastroše. Tam se sluší si obléknout něco lepšího, od slušného oblečení třeba až po večerní róbu, sako nebo frak. Ale přiznejme si upřímně, že se běžný člověk do podobných situací zase až tak moc nedostává a podobné oblečení kromě nějakých těch úředních osob vesměs ani vyžadováno není.
strakaté košile

V běžném životě si vesměs vystačíme s něčím docela normálním. S něčím, co není luxusní, ba co nemusí ani zářit novotou. Při pobíhání kolem plotny, sezení u televize nebo odběhnutí do obchodu, při sportu, posezení s přáteli, o vynášení odpadků a uklízení ani nemluvě, si vystačíme i s něčím daleko obyčejnějším, klidně i starším a opotřebovanějším. Proč by se jeden v takových chvílích měl fintit, že?

A když se není třeba parádit, je logické, že nechceme ani zbytečně utrácet víc, než musíme. A proto nejednou přijde vhod docela banální .
prodejna suvenýrů

Neboli někde v second handu alias obchodě se zbožím z druhé ruky, s tím, co už nosil někdo před námi, ovšem z nějakého důvodu to nakonec shledal nepotřebným a aby to nemusel vyhodit, nabídl to k dalšímu využití někým jiným.

Nakupování v „sekáčích“ už dnes není dávno něčím ostudným. Protože se tyto obchody už dávno změnily z něčeho připomínajícího popelnici na docela běžné prodejny, kde se nabízí docela slušné a dobře upotřebitelné oblečení. A přitom je tam o poznání levněji než v obchodech s konfekcí, o módních salónech ani nemluvě.

V second handu lze nejednou dokonce nalézt i to, co se ani v nejmenším neodlišuje od prvotřídního zboží z ‚normálních‘ obchodů. Je tu k mání i oblečení značkové a kvalitní, mající pouze ten na první pohled neviditelný nebo skoro nepostřehnutelný nedostatek, že už ho někdo někdy nosil. Což ale nemusí být na škodu, a pokud to sami neroztrubujete, nemusí to ani vůbec nikdo poznat.

Protože se v našich second handech objevuje často i oblečení po bohatých lidech ze zahraničí, z Francie nebo Velké Británie, kteří ho právě z touhy po dokonalosti nejednou odkládají takřka netknuté.

Jistě, ne vše je v ‚sekáči‘ zase až tak skvělé, ale kdo hledá, ten najde právě to, po čem jeho srdéčko prahne, co se mu líbí a je dokonalé za notně sníženou cenu. Hravě se tu sežene oblečení do práce, na schůzku, do divadla, na večírek, prostě téměř kamkoliv.

A navíc může člověka hřát i pocit, že udělal něco pro přírodu. Protože zužitkoval to, co by jinak zbytečně skončilo někde v popelnici.