Všichni dobře víte, že procházet se temnými uličkami není zrovna příjemné. V dnešní moderní době jsme již zvyklí, že všude ve městech i vesnicích svítí na ulicích veřejné pouliční osvětlení a samozřejmě i před své domy si umísťujeme venkovní osvětlení, abychom se cítili bezpečněji. Ovšem každé venkovní svítidlo je jiné a vyžaduje si jiný světelný zdroj. Všechny však mají jedno společné a to, že potřebují světelný zdroj určený pro exteriér.

lampy

Metalhalogenidová výbojka je právě tímto světelným zdrojem určeným pro venkovní svítidla. Jistě ji znáte hlavně pod názvem sodíková výbojka. Jde o nejúčinnější světelný zdroj dnešní doby, který už dnes prakticky najdete téměř v každém venkovním osvětlení. Samozřejmě ještě stále existují i svítidla, která fungují díky rtuťovým výbojkám, ale jelikož už je dnes na trhu světelných zdrojů moc nenajdete, právě proto, že jsou nahrazovány sodíkovými, tak je metalhalogenidová výbojka přesně tím pravým, co hledáte.

Tento vysoce kvalitní světelný zdroj určený pro exteriér dosahuje maximálního měrného výkonu a právě díky tomu dosahuje své velké oblíbenosti, protože díky tomuto světlu je dokonalá viditelnost i v té nejhustší mlze. Kromě této obrovské výhody, kterou je skvělá viditelnost je také jeho velkou výhodou jeho dlouhá životnost a to až několik desítek tisíc hodin dokonalého světla. Nesmíme také zapomenout, že i při tak velkém výkonu jde stále o úsporný světelný zdroj, který má nízký příkon.

žárovky

Jak tedy vidíte, metalhalogenidová výbojka je skvělým pomocníkem v každém ohledu, díky pořízení tohoto světelného zdroje ušetříte čas i peníze a ještě ke všemu se budete po setmění cítit bezpečněji. V naší široké nabídce najdete tyto světelné zdroje ve vysoké kvalitě od předních světových výrobců a to v mnoha různých provedeních, modelech, tvarech a velikostech uzpůsobených všem na trhu dostupným svítidlům.