Udělejte si ze žehličky na prádlo přítele. Může vám v domácnosti velmi dobře pomoci, a to nejenom při žehlení právě vypraného a usušeného prádla, které jste tak pracně rozvěsili na sušák nebo na prádelní šňůry na balkon nebo na zahradu, či jste je právě vytáhli ze sušičky.

Žehlení není oblíbená práce, ale které domácí práce skutečně jsou oblíbené. Ovšem žehlení je jedna z těch nejméně vděčných prací. Zvlášť pokud máte velkou rodinu. Trávíte žehlením i celé hodiny, aby po jednom jediném nošení byly věci, oblečení, kalhoty a svršky opět skrčené. Opravdu nevděčné je žehlení v rodině, kde jsou malé děti.
–          Jaké jsou praktické triky, které s žehličkou můžete podniknout? Nejdříve jsme tomu nevěřili, ale ukázalo se, že tyto triky fungují.


Žehlička vám doopravdy může život i usnadnit, nejenom ho ztížit ve formě žehlení stohů prádla.

1.       Zatavení dokumentů
Vezměte papír, který potřebujete zatavit do složky. Vezměte obyčejnou umělohmotnou složku. Nastavte žehličku na vysokou horkost. Dokument vložte do složky, složku položte na žehlicí prkno a překryjte ji ručníkem. Pak žehličkou přejíždějte rovnoměrně po celém ručníku, načež totéž opakujte i z druhé strany složky dokumentu – a voilá, máte zatavený dokument.

2.       Díra nebo mezera ve dřevěné podlaze či nábytku
Určitě jste to zažili, dírka nebo oděrka ve dřevěné podlaze je doopravdy vadou na kráse. Jak se jí zbavit? Stačí na dírku nebo vadu nakapat trochu vody, přiložit na místo ručník přeložený napůl a přežehlit. Uvidíte, že výsledek bude stát za to.

3.       Proleželý koberec po těžkém nábytku
Tohle určitě znáte. Zbavíte se staré skříně, ale koberec pod ní je slehlý a nevypadá to hezky. Postup je jednoduchý. Vezměte si vlhký ručník a položte jej přes místo, kde je koberec slehlý. Žehličku nastavte na napařování a přejíždějte to místo dvacet vteřin.