Faktem je, že e vrhací nože jsou poměrně nový vynález. I když se může zdát, že by mohly být používány již v dávných dobách – koneckonců jejich princip je jednoduchý -, není tomu tak. A má to i svůj důvod. Tím je fakt, že se vlastně připravujeme o zbraň, což není příliš moudré.klasický vrhací nůž

Přesto mají vrhací nože své využití. Najdeme je především v zábavním průmyslu a v armádě. Proč zrovna v těchto dvou odvětvích? Jednoduše proto, že se tam nejlépe uplatní.

Podívejme se nejprve na zábavní průmysl. Zde slouží hlavně v kouzelnických či cirkusových představeních. Dříve oblíbené číslo, kdy vrhač házel nože na svého kolegu, aniž by jej zasáhl, a vytvářel tak jeho siluetu, se dnes již příliš nevidí.

Je to hlavně proto, že vkus se změnil. Lidé nyní dobře vědí, že v tomto případě jsou nože speciálně upravené a celá scéna je připravena tak, že se nikomu nemůže nic stát. Ztrácí se tak element vzrušení a nebezpečí, který byl tím, co na těchto kouscích návštěvníky lákalo. Proto se dnes dává přednost spíše akrobatickým vystoupením, která skutečně vyžadují um a talent.

Co se armády týče, zde je situace poněkud složitější. Jistě, jak již bylo zmíněno, pokud nůž skutečně hodíte po nepříteli, připravíte se o zbraň. Je však třeba uvážit, že ač je na to stavěný, nemusí to nutně být jeho jediná funkce. Lze ho použít i jako klasickou sečnou či bodnou zbraň.vrhací nože v terči

Zapomenout nesmíme ani na fakt, že voják nemá u sebe pouze nůž, nýbrž je ozbrojen větším množstvím zbraní, které používá podle nastalé situace. Vrhací nože jsou pouze jednou z nich. Pokud jej tedy hodí, neznamená to pro něj, že zůstane neozbrojený.

A co běžný člověk? Upotřebí on tento typ zbraně? Popravdě řečeno, ne. Vzhledem k jeho tvaru se nehodí na klasické kuchyňské práce, a řekněme si upřímně, že se prakticky nedostaneme do situace, kde bychom jej museli použít. Nehledě na to, že naučit se s ním správně zacházet vyžaduje trénink, který prakticky nikdo z nás nemá. Jinak totiž zraníme spíše sebe, než útočníka.

Je tedy dobré ponechat tento typ profesionálům, kteří vědí, kdy a jak jej použít. Nevystavíme se tak zbytečně nebezpečí, do kterého bychom se jinak mohli dostat.