Je to možné? Ano je, současné technologie vám opravdu pomohou a ušetří váš tolik vzácný čas. Inspirace https://www.skvelydomov.cz/inspirace/vám pomůže při hledání technologií, které vám zajistí nejen úsporu energií, ale zvýší i vaše bezpečí a také na sebe vezme část vaší práce. Například chcete žít bezpečně, tak si pořídíte minikameru, která vám ukáže návštěvníka, který stojí u vchodových dveří nebo u branky. Dokonce s osobou můžete na dálku hovořit.
Robotická sekačka v akci
Minikamera toho umí ještě více, může pořídit fotografie okolí vchodu, má i pohybový senzor a dokonce monitorování může probíhat pomocí mobilního telefonu. Dům může být nejen bezpečný, ale také úsporný. K tomu můžete využít inteligentní termostaty. Ty nejen, že řídí vytápění vašeho obydlí, pokud například větráte, ale mohou mít i další funkce. Některé samy šetří energii, když odejdete z domu a samostatně nastaví například teplotu, když se budete vracet. Jak to poznají? Podle toho, kde se například nachází váš smartphon. Takže požadované ohřevy a teplotu je možné ovládat i z dálky, a navíc je zde již uvedená úspora energií, jejichž ceny neustále stoupají. Moderní technologie také pamatují na čistotu ve vašem obydlí. Samostatně pracující robotický vysavač, vám i během vaší nepřítomnosti vyčistí podlahy. Pokud dojde baterie, sám si najde zdroj a dobije se. Má senzory, takže nepoškodí nábytek a ani nespadne ze schodů. A pokud pracuje, i když jste doma? Nevadí, má velmi tichý chod. A co zahrada, kdo tam pomůže?
Inteligentní vysavač
Určitě oceníte robotickou sekačku, která pracuje bez vaší přítomnosti a ušetří váš čas i práci. Tito vítaní pomocníci posečou až několik stovek metrů čtverečních zahrad, mohou pracovat i na svazích, jsou tiché a jejich činnost probíhá jen ve vámi vymezeném prostoru. Jejich práce je výhodná i pro trávník, malé kousky trávy, které sekačka odsekne, jsou vlastně mulčem a trávník vyživují. Také vám přinese osvobození od práce a ušetří váš čas automatické zalévání. Senzory měří vlhkost půdy a podle potřeby sepnou zavlažovací systém. Pokud jste mimo vaši zahradu a blíží se vydatný déšť, můžete na dálku celý cyklus zalévání vypnout.