Do výbavičky pro miminko si určitě musíte zařadit věci, které se týkají spaní miminka. Ne všechny děti jsou spavci. Spíše naopak, spousta dětí spí málo, nebo špatně usíná. Existují různé potřeby a rady, které mohou ulehčit spánek našich nejmenších, často jich musíte vyzkoušet více, než se doberete té, která funguje právě na to vaše dítko. Jaké věci mohou fungovat?

spící miminko

Houpání

Již za starých časů spávaly děti v kolébkách a zavěšených koších, které je houpaly. V dnešní době jsou různé sofistikované možnosti, jak houpat dítě, které usíná jen během houpání. Velice oblíbené jsou takzvané Hačky, které jsou v závěsném systému zavěšeny u stropu a miminko v nich houpete. Vypadají krásně a zároveň jsou velice praktické. I v dnešní době jsou oblíbené kolébky, které jsou i multifunkční. Často jsou i upravené tak, že samy umí houpat dítě.

Hnízdečka

Hnízdečka pro miminka jsou užitečná a vlastně připomínají dítěti úzký prostor, který mělo v děloze. Často se jim v nich spí mnohem lépe, než ve velké postýlce, kde kolem sebe mají moc prostoru. Hnízdečka se většinou šijí na zakázku u švadlen. Hnízdo můžete využít i k polohování miminka, které třeba zvrací. Pokud dítě nechce spát samo, pak klidně přidejte novorozeneckou postýlku k vaší velké posteli a nechte dítě spát co nejblíže k vám. Je to jeden z mála způsobů, jak se vyspat, pokud se dítě v noci velmi často budí. Spoustě dětem to opravdu hodně pomůže a tím pádem to pomůže i vám. Díky tomu se totiž aspoň trochu vyspíte.
spící dítě

Uspávání

Uspávání je boj pro spoustu dětí. Zatímco některým vyhovuje již zmíněné houpání, jiným stačí náruč maminky. Navíc mazlení dítěte není rozmazlováním, miminko je celých devět měsíců s mámou a proč by poté mělo být bez ní? Ideálním pomocníkem jsou šátky a nosítka pro novorozence, které dost často miminko krásně zklidní a to poté snáze usíná. Po usnutí jej můžete přesunout do postýlky, pokud se vám to povede. Některé děti snáze usínají za jízdy v kočárku, popřípadě v autosedačce.