Sůl má všestranné využití. Všichni ji používáme v kuchyni, kde bychom se bez soli jen těžko obešli. Ale najde i mnoho dalších využití v jiných odvětvích. Mnoho majitelů bazénu se dopřává koupel ve slané vodě https://www.kalf.cz/morska-sul-pro-zdravi-a-spokojenost.
barevná mořská sůl.jpg
K čemu ještě můžeme sůl použít?

Využijte vlastnosti soli a zkuste ji použít jinde než v kuchyni a bazénu. Vyzkoušet můžete i jiné druhy soli. Například blahodárnou Himalájskou, kterou budete znát jako růžovou sůl. Pochází z Pakistánu. Má pozitivní účinky pro náš organismus. Obsahuje velké množství minerálů. Z tohoto důvodu je hojně používána do koupelí. Využívá se také v solných jeskyních. Můžete ji použít jako vhodný bytový doplněk ve formě lampičky nebo svícnu. Vyhýbat se nemusíte ani jejímu používání v kuchyni.

Podobné využití jako Himalájská sůl má sůl z Mrtvého moře. Obsah minerálů v tomto nerostu je vysoký. Obsahuje až 21 procent minerálních látek. Její účinky určitě ocení lidé trpící lupénkou nebo jinými kožními problémy.
sůl u sedmikrásek.jpg

Sůl můžeme dopřát i zvířatům. Krmná sůl se využívá hlavně v myslivosti a zemědělství. I krmná sůl je obohacena o vitamíny, které zvířata potřebují.

Zvláštním druhem soli je sůl černá. Její odlišnost spočívá v tom, že je vulkanického původu. Jedná se o čistě přírodní nerafinovanou sůl. Napomáhá dobrému trávení. Ulevuje od plynatosti a pálení žáhy. Je vhodná pro osoby, které trpí vysokým tlakem. Obsahuje množství železa i minerálů. Používá se hlavně v Indii a ajurvédské medicíně. Pomalu, ale získává oblibu i u nás. Černá sůl je odlišná od jiných solí nejen svou zvláštní barvou, ale hlavně zvláštním zápachem. Má o poznání ostřejší chuť než sůl bílá a růžová, proto může být i náhražkou koření. Chybu neuděláte ani v případě, že sůl použijete do koupele.
drtička soli.jpg

Možná, že při každodenním používání myčky si ani neuvědomujeme, že i v myčce na nádobí používáme sůl. Jedná se sice o sůl technickou, ale neméně užitečnou. Je účinná proti usazování vodního kamene a změkčuje tvrdou vodu. Jestli se vám příčí použití technické soli, můžete si vybrat Eco sůl do myčky. Eco sůl neobsahuje žádná barviva ani jiné chemické přísady.

Sůl nad zlato
Ohodnoťte příspěvek