Sůl má všestranné využití. Všichni ji používáme v kuchyni, kde bychom se bez soli jen těžko obešli. Ale najde i mnoho dalších využití v jiných odvětvích. Mnoho majitelů bazénu se dopřává koupel ve slané vodě .
barevná mořská sůl.jpg
K čemu ještě můžeme sůl použít?
Využijte vlastnosti soli a zkuste ji použít jinde než v kuchyni a bazénu. Vyzkoušet můžete i jiné druhy soli. Například blahodárnou Himalájskou, kterou budete znát jako růžovou sůl. Pochází z Pakistánu. Má pozitivní účinky pro náš organismus. Obsahuje velké množství minerálů. Z tohoto důvodu je hojně používána do koupelí. Využívá se také v solných jeskyních. Můžete ji použít jako vhodný bytový doplněk ve formě lampičky nebo svícnu. Vyhýbat se nemusíte ani jejímu používání v kuchyni.
Podobné využití jako Himalájská sůl má sůl z Mrtvého moře. Obsah minerálů v tomto nerostu je vysoký. Obsahuje až 21 procent minerálních látek. Její účinky určitě ocení lidé trpící lupénkou nebo jinými kožními problémy.
sůl u sedmikrásek.jpg
Sůl můžeme dopřát i zvířatům. Krmná sůl se využívá hlavně v myslivosti a zemědělství. I krmná sůl je obohacena o vitamíny, které zvířata potřebují.
Zvláštním druhem soli je sůl černá. Její odlišnost spočívá v tom, že je vulkanického původu. Jedná se o čistě přírodní nerafinovanou sůl. Napomáhá dobrému trávení. Ulevuje od plynatosti a pálení žáhy. Je vhodná pro osoby, které trpí vysokým tlakem. Obsahuje množství železa i minerálů. Používá se hlavně v Indii a ajurvédské medicíně. Pomalu, ale získává oblibu i u nás. Černá sůl je odlišná od jiných solí nejen svou zvláštní barvou, ale hlavně zvláštním zápachem. Má o poznání ostřejší chuť než sůl bílá a růžová, proto může být i náhražkou koření. Chybu neuděláte ani v případě, že sůl použijete do koupele.
drtička soli.jpg
Možná, že při každodenním používání myčky si ani neuvědomujeme, že i v myčce na nádobí používáme sůl. Jedná se sice o sůl technickou, ale neméně užitečnou. Je účinná proti usazování vodního kamene a změkčuje tvrdou vodu. Jestli se vám příčí použití technické soli, můžete si vybrat Eco sůl do myčky. Eco sůl neobsahuje žádná barviva ani jiné chemické přísady.