Zdědili jste chatu, chalupu, které jsou vybaveny nábytkem, ale už to není ono? Už je vidět, že nábytek má to nejlepší za sebou a vy nemáte dostatek finančních prostředků, abyste koupili nový? Nezoufejte, máme pro vás řešení, které se vám bude líbit. Fládrování, možná tento pojem znáte, možná ne. V dnešní době se tento styl velice vrací, protože začíná být velice oblíbený nature style nebo provance style. Je to tomu totiž trochu podobné.
malířské náčiní.jpg
Fládrování spočívá v tom, že ze starého kusu nábytku uděláte rázem skvostný kousek. Ano, není to hned, jediné co tomu musíte obětovat je poměrně dost času a také trpělivost, bez které to nepůjde. Fládrování jetechnika, která se používá zejména při renovaci nábytku a dřevěných dveří. Je to poměrná levná varianta, aby váš nábytek opět prokouknul. Fládrování je možné použít nejen na dřevo, ale i jiné materiály, jako například lamino, dřevotříska, tvrzený papír, plech nebo plast.
Co k tomu potřebujete?
Štětecje nezbytnou součástí, bez toho to nepůjde. Pokud možno, tak použijte klasický štětec z koňských žíní. Měl by vám stačit štětec o rozměru třiceti centimetrů. Další nezbytnou pomůckou je speciální stěrka, díky které budete dělat jakoby roky na dřevě tak, aby renovovaný nábytek byl co nejvěrohodnější.
štětce od barev.jpg
Jak na to?
Prvním krokem je zbavit dřevo původního nátěru, který můžete opálit. Jestliže původní nátěr nepraská nebo neloupe se, není třeba jej opalovat, stačí, když jej odmastíte třeba nitro ředidlem. Pokud jste ale dřevo přeci jen opalovali, je třeba ho potom přebrousit, zatmelit a znovu přebrousit zcela do roviny. Následně už můžete natírat, zvolte ale nějakou syntetickou barvu, jejíž životnost je delší. Na tento základní nátěr v konečné fázi naneste podkladový nátěr, a máte hotovo. Nechte zaschnout a nový kus nábytku je na světě a můžete ho umístit kam budete chtít.