Během zimních měsíců dostávají naše auta pořádně zabrat. Tedy alespoň ta, která jsou během mrazivých dnů v provozu.
Většina řidičů používá auto z ryze praktických důvodů. Potřebuje se tedy dostat do práce, na nákup, zajet o víkendu na výlet či na návštěvu k rodině. Auta jsou tak každodenně vystavována nejen nevlídném u počasí, kdy chvíli prší, pak mrzne či sněží, ale také dostávají zabrat díky posypovým solím, štěrku a dalším fyzikálním vlivům, bez kterých se prostě zima neobejde.
mytí auta

Nutná očista…

Netrpí jen exteriér našeho auta, ale i jeho interiér. Na botách si nosíme sníh, nečistoty a také sůl. Během zimních měsíců není moc možností auto pořádně vyvětrat a nechat vyschnout. Jakmile se tedy objeví první hřejivé slunečné paprsky, vyrážíme ven s hadicí, kýblem a saponátem dát našeho čtyřkolového společníka opět do pořádku.
Kromě pořádného umytí jak zvenčí, tak zevnitř je nutné opravdu nechat interiér auta vyvětrat a proschnout, nejen kvůli případným korozím pod koberečky, ale také plísním, které se zde mohou tvořit a jež pak denně během jízdy vdechují naše plíce.
auto na zdviži

Nezbytná kontrola technického stavu…

Kromě hezkého vzhledu však nesmíme zapomenout ani na funkčnost automobilu. Za tímto účelem je vhodné navštívit autoservis, aby se nám zkušené oko mechanika podívalo, jaké škody uplynulá zima na voze zanechala.
S koncem března se spousta řidičů těší také na lehčí jízdu na letních pneumatikách. Na rozdíl od těch zimních, nejsou letní gumy povinné. Někteří motoristé tak nechávají nazuty zimní s tím, že je přes léto dojezdí nebo mají pocit, že není potřeba přezouvat. Opak je však pravdou. Letní pneumatiky mají své jasné výhody, kvůli kterým se opravdu oplatí je nazout. Nejde jen o lepší jízdní vlastnosti, nižší spotřebu paliva, ale také ekonomické a bezpečnostní hledisko. Letní pneumatika lépe odolává vysokým teplotám, a proto lépe reaguje jak na suchém, tak mokrém povrchu, má lepší přilnavost i vlastnosti při brždění. S výběrem vhodných pneumatik vám může pomoci také automechanik, nebo specializovaný pneuservis.