O našem národu se ví, že jsme největší konzumenti piva na celém světě. Je snad pivo důvod, proč si Češi rádi zajdou za zábavou? Je dokázáno, že hlavně muži si chodí průměrně sedmkrát za měsíc posedět do hospody .  Toto už však bude také brzy přežitek.  Češi návštěvy hospod začínají pomalu omezovat. Důvody však nejsou známé. Je to snad proto, že jsou líní a radši si sednou doma na gauč?
 tanec na discotéce
Co se týká mladší generace, je druh zábavy poněkud jiný. Ne všechny mladé lidi baví sedět v hospodě u piva a jen klábosit o životě. Jaké aktivity tedy považují za ZÁBAVU? Jedna z nejoblíbenějších aktivit je pro mladé kino. Zde mohou přijít na jiné myšlenky a užít si film v trošku větším rozlišení než film v televizi. Mezi další nejoblíbenější zábavu patří diskotéky a kluby. Tady mohou strávit čas se svými přáteli a užít si společně protancovanou noc. Dále je také velice populární fastfood. V rychlém občerstvení dokážou utratit spousty peněz a sníst opravdu kvanta nezdravého jídla. To se ale také odráží na jejich vzhledu. Proto je pro ně další způsob zábavy chození do fitness center, kde se snaží napravit svůj jídelníček. Tento trend začíná být u mladých velice IN. Je to ale vůbec dobré pro jejich tělo?
 lidé na mostě

Jaké by to tedy mohlo s onou zábavou nakonec být?

V dnešní svobodné době opravdu nikomu nemůžeme rozkazovat a říkat mu co by měl a neměl dělat. Každopádně pár rad a ponaučení by tu bylo.
Každý by se měl chodit bavit. Nemusí to být každý víkend, ale jednou za čas bychom měli. Podle mého zábava lidem prospívá. Dostane nás do dobré nálady a prostřednictvím právě zábavy můžeme přijít na jiné myšlenky. Zapomenout na své povinnosti a na chvíli to hodit za hlavu. Uvolnit se. A ne jen to. Setkáme se alespoň se svými přáteli a udržíme si s nimi kontakt, protože přátelství je další věc, co je pro lidi důležitá. Co je ale ještě více důležitější , je zdraví. Takže na to taky nezapomínejte!
Jedno modrou nakonec, čeho je moc toho je příliš, takže všechno s mírou.