Možná i vy patříte mezi lidi, kterým květiny nejdou, hynou a nevíte, co s nimi. Může být důvodem, že bydlíte v nemovitosti se suchým vzduchem nebo v tmavém bytě, kde pro květiny prostě nejsou vhodné podmínky. Možná byste o květiny uměli pečovat, ale hodně cestujete a nechcete stále dokola obtěžovat sourozence či známé, aby vám květiny obstarali. Beztak by to udělali špatně, protože starost o květiny je hotovou vědou. Co tedy s tím? Máte se smířit s tím, že budete mít byt bez pozitivních kytiček, které dodají vašemu bydlení zase další rozměr útulnosti? Kdepak! Našli jsme pro vás květiny, které vydrží takřka všechno a tedy budou pravděpodobně vhodné i pro vás! Tyto tři květiny jsou poměrně běžnými květinami domácností a péče o ně není opravdu nic složitého.

aloe
 
·         Netík
Tato květina, resp. kapradina je vhodná do bytu, ve kterém není příliš světla. Kapradiny přežívají i v tmavších místech. Tato rostlina se musí občas rosit, protože má ráda vlhký vzduch. Nezapomeňte také odstranit suché listí. Hodí se jak do tmavších a vlhčích bytů, tak samozřejmě i takových místností. Takovými bývají většinou třeba koupelny.
 
·         Aloe Vera
Aloe Vera je sukulentem, který patří právě mezi nenáročné pokojové rostliny. S nimi je to opravdu jednoduché, protože není potřeba zvláštního úsilí. Je to pouštní rostlinka a tak pro ty, kteří hodně cestují je vhodným doplňkem do jejich bytu. Vydrží několik dní bez zalévání a není třeba zvláštní údržby. Benefitem pro vás pak může být, že její šťáva z listů pomáhá hojit drobná poranění, spáleniny a akné. Takže jenom pozor na přílišné zalévání.

kytka
 
·         Fíkus Benjamin
Tento drobnolistý fíkus má spoustu forem a hodí se do teplých a světlých panelákových domů. Neměl by být na přímém slunci, protože mu můžete popálit listy. Zalévat tento fíkus je vhodné pouze v momentě, kdy je hlína v květináči suchá.
 
Kterou z těchto květin si vyberete do vašeho bytu či domu vy?