Pokud i vy na jaře nebo zkraje léta cítíte potřebu provádět úklid v domácnosti, ale nevíte, proč právě v tomto období je vaše potřeba silnější? je to právě proto, že na jaře začíná po zimě proudit nová a čistá a pozitivní energie, která se dostává i k vám. Pokud ji chcete vítat a užívat déle, určitě nezapomeňte na jarní či letní úklid a likvidaci všeho, co brání právě v tomto proudění!

bazar
 
Pokud jste opravdu citliví na energie či byste prostě váš život zlepšili, ukliďte celý byt tak, jak jste zvyklí. Nezapomínejte na vyhazování starých, nepoužívaných, poničených věcí. Určitě nevynechejte oči do duše vašeho bytu či domu, tedy okna. Rozhodně se také vrhněte na hlavní část proudu energie, což jsou ústa vašeho domu, tedy hlavní vchodové dveře.

Máte všechno uklizeno? Pojďme se tedy vrhnout na energetické čištění vašeho prostoru! Tak vyženete starou, negativní a stagnující energii a uděláte tak prostor právě pro energii novou, čerstvou a pozitivní, což je hlavním cílem této celé akce. Pořádek jako takový je v tuto chvíli až na místě druhém. Existuje samozřejmě několik typů rituálů očisty prostoru a vy si můžete tedy vybrat, který je pro vás nejvhodnější.

chaos

1.  Využití soli
Pokud se rozhodnete využít sůl, je třeba nasypat do každého rohu každé místnosti malou hromádku mořské hrubozrnné soli a nechat tuto působit alespoň sedm hodin. Pokud je dostatečně sůl nasátá negativní energií, rozhodně ji zakopejte někde do země a nenechávejte ji vůbec doma.

2.  Využití vůní
Pokud vám sůl přijde jako nevhodný, provoňte všechny místnosti vonnou tyčinkou. Nejlepší vůní bude levandule či šalvěj.

3.  Využití zvuku
Pokud máte rádi vlastní realizaci ve věci zpěvu a dalších doprovodných aktivit, určitě ji využijte. Zazpívejte si v každé místnosti, tleskejte a tančete a vyžeňte tak všechny negativní části energií pryč!

4.  Oheň
Oheň je jeden z nejoblíbenějších možností vyhánění negativní a stojaté energie z domácností. Říká se, že stačí zapálit svíčku a obejít místnosti. Určitě však doporučíme umístit svíčku vždy na nějakou dobu do dané místnosti. Ideální variantou je, že máte vonné svíčky, které do každé místnosti umístíte a necháte byt nejen zbavit škodlivých energií, ale také ho necháte provonět levandulí či šalvějí z této vonné svíčky.

harmonie

Vybrali jste si vlastní rituál? Gratulujeme!
 
Při provádění pak nezapomeňte na začátku poprosit o zbavení se negativních energií a následně nezapomeňte zase poděkovat.