První dítě je pro rodinu velká radost a každé další to jen umocňuje. Každý rodič se snaží své potomky vychovávat co nejlépe a předat jim všechny potřebné znalosti a dovednosti, aby měli výbornou výbavu do života, ale co když přijde na oblast, ze které už sami dávno vyrostli? Měli by v tomto ohledu poslouchat své ratolesti, nebo se snažit zvládnout řídit jim i tuto oblast života, ačkoli už jim samotným třeba nic neříká?
čtení s batoletem
Výrobků se v oblasti hračkářství zcela překvapivě nenachází zrovna málo, stejně jako téměř ve všech ostatních odvětvích. Na jednotlivých hračkách naleznete i štítek s věkovým určením, takže byste si s výběrem teoreticky nemuseli vůbec lámat hlavu. Přijdete do obchodu, podíváte se, co tam mají, vyberete něco pro věkovou kategorii vašeho dítěte a jste prakticky za pět minut hotoví, nebo ne?

Ti, kteří mají dostatek času a síly si i na výběru hraček dávají záležet, protože i díky nim se může dítě něco přiučit a dále rozvíjet, nebo v tom nejhorším případě přiotrávit. Důraz lze klást už na samotný materiál. Můžete totiž narazit i na toxické látky. Samozřejmě, že musely projít všemi potřebnými testy, ale pokud je hračka dlouhodobě vystavena teplu, nebo slunečnímu záření, mohou se neškodné látky začít měnit na toxické a nebezpečné, zvláště pokud je jejich uživatel ocucává, což je až do pokročilejšího věku skutečnost, které nezabráníte.

Dále záleží na jejich funkci a účelu. Některé totiž rozvíjí konkrétní schopnost dítěte (např. logické uvažování, hudební sluch, koordinace pohybů…) a některé fantazii. Děti milují fantazírování a svou představivost využívají na každém kroku, a tak je pro ně prostě hraní s čímkoli stejně tak dobré jako skládání stavebnice, či řešení hlavolamů.
novorozeně mezi rodiči
A nebojte se, že děláte chybu, když občas necháte dítě samo se vybrat, co chce. Potěšíte ho tím, a když si k nějaké věci vytvořilo citový vztah, už když byla v regále, je téměř jisté, že neskončí ušmudlaná a zaprášená někde na dně skříně.