Pojďme se společně na chvíli pozastavit nad tím, jak a kde nejlépe shánět věci k snědku. Nakupování jídla je úplně běžnou činností, avšak kolik jiných možností, než supermarkety, či místní drobné krámky, vás napadne, když se zamyslíte nad tím, jaké máte možnosti? A pokud vás napadnou, využili jste je někdy v poslední době?
trh ovoce
v  První z méně obvyklých možností jsou trhy. Ne všude se pořádají, ale zkuste se podívat po svém nejbližším okolí, jestli nejsou náhodou „za bukem“, když ne rovnou u vás. Na trzích hodně záleží, co se tam sejde za prodejce. Můžete tam nakoupit čerstvé, kvalitní a relativně levné, nebo naopak nic moc a předražené. Proto se nejdříve poptejte po okolí, co jim říkají ostatní a není-li se koho zeptat, tak je odpověď jasná.
 
v  Druhou možností jsou soukromníci. Kde koupit kvalitnější mléko, než přímo z farmy, kde ho dostanete téměř ještě teplé od dojnice? Také se dá výrazně ušetřit samosběrem ovoce, protože neplatíte práci a dopravu, ale jen samotný vypěstovaný produkt.
 
v  Jako třetí uvedu specializované obchody. Mám tím na mysli třeba fair trade, zdravé výživy, případně raw cukrárny a všechny jim podobné. Jejich nabídka je omezená a zúžená, ale stojí za to. Nikoho snad nemusím přesvědčovat o tom, že čerstvě namletá káva, sypaný čaj, nebo čokoláda ze specializovaných prodejen chutná docela jinak, než sériové výrobky z obchodních domů. Ovšem ne každý má potřebu specializovat se, což je pochopitelné.
zelený salát
Často přehlíženým, ne pro všechny platným, ale přesto neopominutelným zdrojem potravin je vlastní zahrádka. Pokud nějakou máte a nejste 100% vytížený člověk, tak ji rozhodně začněte obhospodařovat (pokud tomu tak již je, tak jen tak dál!). Sice to stojí „krev, pot a slzy“, ale uvidíte, že jakmile se vám urodí vaše vlastní plodiny, budou chutnat o mnoho lépe, než ty kupované nejen proto, že jsou to plody vaší práce!