Výrobci dodávají na trh skutečně vysoce kvalitní produkty v oblasti průmyslových vrat a rozhodně to nejsou žádné nevzhledné plechy, ale naopak vysoce efektivní prvky. To jak po estetické stránce, tak po výrobní. V podstatě naplňují nejen veškeré bezpečnostní podmínky, ale zároveň design a různé provedení. Nejčastěji se setkáváme se dvěma druhy a to sekčními nebo rolovacími vraty. Největší rozdíl je spíš v instalaci a provedení. Jaká zrovna budou nejvhodnější pro objekt, který je třeba zabezpečit, to by měl rozhodnout odborník.velká hala kam zajíždí kamiony

Tohle se rozhodně vyplatí

Mezi nejvíce používaná se řadí například sekční vrata průmyslová. Mohou mít různý design, který ovšem není tak důležitý jako to, jak často se budou otevírat a zavírat. O průmyslových vratech totiž musíme přemýšlet trochu jinak, než u malých rodinných garáží. V první řadě se zde jedná o větší vrata a také budou vystavena daleko většímu náporu. Proto musíme posoudit situaci komplexně. Již jen to, jak často se s nimi bude manipulovat, tak bude ovlivněno samotnou konstrukcí, která musí být vysoce kvalitně a bezpečnostně provedena. Především pro danou frekvenci užívání. Pak je zcela jasné, že při větší námaze nejsou vhodná otočná nebo posuvná.vjezd do haly nebo stodoly….
Co se ale rozhodně cení na sekčních vratech:

  • Jsou téměř nehlučná.
  • Mají více poloh odsunu, což se dá nastavit podle možností, s čím je třeba projet.
  • Jejich bezpečnost je nadmíru zajištěna podle toho, zdali se bude jednat o venkovní nebo vnitřní propojení prostorů.
  • Mají minimální nároky na instalaci.
  • Přirozeně je lze doplnit ovládáním a dalšími bezpečnostními prvky, především i pro bezproblémové užívání.
  • Určitě je dobré uvažovat i o manuálním způsobu otevírání vrat, pokud dojde k poruše, tak aby nezůstala auta bez možnosti výjezdu.
  • Podle možností designu a efektivity lze sekční vrata doplnit o dveře nebo o prosklení, což například uvítají servisy automobilů, kam bude proudit běžné denní světlo a tím budou pěkně prostory zajištěny na co největší průchod světla.
  • Přirozeně zaujme i široký výběr barev a celkového provedení.