Chápeme vaše pohnutky vedoucí vás do světa akciových trhů, ale před tím, než se vydáte na pro vás toto ekonomicky neprobádané místo, tak věřte, že svět akciových trhů je sice většinou relativně stabilní, ale když na to přijde dokáže být na každého akcionáře pořádně krutý. Zejména v období tržních krizí, kterých je a vždy bude více než dost.

finance

            Je možné, že i přes poměrně vysokou cenu vašich produktů a stále vysokou poptávku o ně nemáte excelentní hospodářské výsledky. Taky je pravda, že se vstupem na akciový trh můžete během několika dní vydělat několikanásobek vašeho nejúspěšnějšího dne v tržbách. Ale důkladně si to všechno promyslete, akciové trhy nejsou stálé a vy tímto krokem můžete ztratit z minuty na minutu úplně všechno.

výrobek

            Pro pohyb na akciových trzích, navíc potřebujete skutečně špičkové ekonomické vzdělání, bez něhož se na tomto moderním divokém Západě neobejdete. Jasně, určitě si řeknete od čeho pak jsou makléři, či ostatní finanční poradci, ale podle nás to je chyba lávky. Makléři sami o sobě jsou jen lidé a dělají chyby, proto je prakticky povinností každého majitele firmy něco vědět o akciových trzích. Proto jsme tady my, abychom představili charakteristické znaky akciových trhů.

účty

Výhody:

1.      Zvýšení ceny produktu – Pokud bude o váš produkt zájem, tak cena vaší firmy a jejich produktů může stoupnout několikanásobně.
2.      Navýšení firemního rozpočtu –  Větší cena a poptávka se logicky projeví pozitivně v hospodaření společnosti.
3.      Více odběratelů produktů – Díky přístupu na globální akciový trh můžete oslovit kohokoli na světě.

Nevýhody:

A)    Přílišná rozkolísanost trhu – Poklesy nabídky a poptávky, finanční bubliny a jiné záležitosti spojené s trhy mohou vám pořádně provětrat peněženku.

B)    Obrovská konkurence – Další nevýhodou je podnikatelská konkurence, která je v systému tržního hospodářství zavedena do extrému.

C)    Náklady na přeměnu společnosti – Ač už se vám zdá nepodstatné, či nikoli, věřte nám, že samotné založení akciové společnosti vás vyjde pořádně draho, a to nejen kvůli nákladům spojeným s legislativou.
Rozhodněte se, jak uznáte za vhodné prostě, ale mějte na paměti, že váš rozpočet pořádně zchudne a vy si musíte být jistí, zda se to vyplatí.