Doba je taková jaká je, ale lze s určitostí říct, že je jednoduše nevyzpytatelná ve všech směrech. Nikdy předem nemůžete vědět, co vás kde čeká, jestli na vás nečíhá nějaké potencionální nebezpečí, kterému se budete muset ubránit. A věřte, že v takové situaci vám nebude zbývat nic jiného, než se strachu vyhnout a ubránit samého sebe tak, jak to jen dovedete.
trénink karate

Pomůcky, kterých smysl nepodceňujte!

Principem pomůcek určených k sebeobraně je poskytnout vaší osobě jistotu, že máte šanci vyhnout se možnému napadení a ublížení na zdraví. Jeho smysl a široký výběr, byste měli brát na vědomí a zajímat se o to, co vše tyto pomocníci dovedou.
1. PARALYZÉR– proudem vybavený elektrický paralyzér se postará o to, aby se vašemu útočníkovi nepodařilo jeho útok dokončit, ale ani začít. Stačí vám ho nosit pořád u sebe a využít možnosti, které díky svému výkonu nabízí. Je bezpečný a pozoruhodně spolehlivý, takže si buďte jistí, že vás dokonale ochrání.
2. TAKTICKÉ PERO– tento vynalézavý obranný pomocník svou velikostí ani designem nebudí žádnou pozornost. Ovšem jeho účel je dokonalý a velice praktický. Cílem je zasadit útočníkovi úder na citlivá místa, které ho mají vyřadit z dalších pokusů o souboj.
3. PEPŘOVÝ SPREJ– je všem známý a efektivní sebeobranný nástroj, který je rychlý, působí okamžitě a nevyžaduje žádnou větší sílu a tlak, který je nutný k zneškodnění útočníka. Je velice užitečné a vhodné, mít ho vždycky při sobě.
boxer u pytle
Umění a sebeobrana
Jestli neberete možnost, že se vám může kdykoliv (a dost možné, že i kdekoliv) něco stát jako zbytečnost, doporučujeme vám zjistit si něco o kurzech sebeobrany. Vybrat si můžete kurzy, které jsou určené přímo pro neočekávané napadení a ohrožení na vašem životě, nebo můžete zkusit bojové umění. K příkladu skvělá je krav maga, která je vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Jedná se o boj zblízka, který přináší největší efekt a taktiku, kterou by žádný útočník neočekával. Toto umění vás naučí logicky přemýšlet, přirozeně a intuitivně reagovat na útok, který můžete kdykoliv zažít. Hlavním úkolem krav magy je naučit kohokoliv tomu, jak se ubránit ve všech situacích!