Balkony jsou ideálním místem, kde se dá trávit odpočinek, soukromí při čtení knihy nebo snad ho i prakticky využít na pěstování květin, případně na sušení prádla. Především tento soukromý prostor ocení lidé žijící v bytových domech, kdy není moc takového volného soukromého prostoru. Balkony jsou součástí bytů a díky tomu, že jsou vytvořeny ve výšce, tak je nutné jejich prostor dobře zabezpečit. Pokud je majitelem někdo jiný, tak si moc vybírat materiál nemůžeme, ale pokud si balkony budujeme na svém rodinném sídle, potom si lze zvolit přesně takový, jaký nám bude vyhovovat.
kovové zábradlí
Poměrně velká a zajímavá nabídka zábradlí na balkon http://www.kmkdesign.cz/zabradli-balkonova-terasova.php nás může uvést do rozpaků, jelikož takový výběr nikdo neočekává. Možná je dobré se poradit s architektem, jaké zábradlí by bylo nejvhodnější, aby zapadlo do designu domu a okolí.

· Materiál z nerezu – působí velmi vznešeně, ale musíme počítat s vyšší pořizovací cenou. Také se vyplatí zaměřit se na provedení, aby nebyl materiál nějak ochuzený a nepoužívaly se ztenčené profily.
skleněné zábradlí na rodinném domě

· Hliník je poslední dobou preferovanou konstrukcí a to vzhledem k jeho lehkosti. Nicméně na zábradlí se vyplatí hliníkové profily vyztužené, které poskytnou ještě větší komfort. Hliníku není nutno se obávat, jelikož moderní zpracování je prakticky tvrzená slitina stlačená pod silným tlakem do forem.

· Skleněné zábradlí – můžeme kombinovat s nerezovým materiálem, dřevem nebo nechat pouze se sraženou hranou. Nicméně je to poslední dobou velmi žádaný prvek, jak do interiéru, tak exteriéru. Moderní zpracování s bezpečnostní fólií zaručuje naprostou bezpečnost a jistotu ochrany před pádem.
dřevěné zábradlí propojené schody i balkon na rodinném domě

· Dřevěné provedení – dřevo je samo o sobě velmi krásné a především jedná se o přírodní materiál, který bude slušet každému bytu i domu. Musí se vybírat kvalitní dřevo a rozhodně bude potřebovat takové ošetření, aby obstálo veškeré povětrnostní podmínky.

· Kovové – umělecké kovářství je vysoce kvalitně odvedená práce, a pokud se použije na balkony, tak z nich rázem vytváří velmi zajímavý prvek. Ovšem i kov potřebuje nutnou úpravu, aby obstálo před deštěm, sluncem a sněhem.